درخت سرسبز، بزرگ و پر شاخ و برگی رو درنظر بگیرین که سایه بزرگی ایجاد کرده. این درخت تا وقتی که سرحال و زنده‌ست و شاخ و برگ داره، یه سایه عالی داره که میتونه از بقیه دربرابر نور آفتاب محافظت کنه. اگه این درخت از بین بره و سرحال نباشه، شاخ و برگ نداشته باشه و خشک بشه، دیگه سایه‌ای نداره که بخواد به دیگران ببخشه. سایه‌ای که این درخت سرسبز و پر شاخ و برگ ایجاد میکنه، در واقع عشق و محبتیه که شما به عنوان همسر، مادر، دوست و… نثار خانوادتون، همسرتون و هرکسی که نیاز به عشق و محبت شما داره، میکنین. هربار که شما سایه‌ی این درخت رو به دیگران میبخشین، بخشی از شاخ و برگ این درخت خشک میشه و وقتی همه‌ی این شاخ و برگ‌ها از بین بره دیگه سایه‌ای نمیمونه که بخواین به دیگران ببخشین. پس برای بخشیدن عشق و محبت به دیگران لازمه لحظه‌ای برای نفس کشیدن برای خودمون داشته‌ باشیم تا با رسیدگی به درخت عشق نذاریم شاخ و برگ اون خشک بشه و از بین بره.

در هیاهوی زندگی خودت رو پیدا کن

از اینکه در برنامه روزانه‌تون زمانی رو برای رسیدگی به خودتون قرار بدین، غافل نشین چون شما به عنوان کسی که افراد زیادی نیاز به دریافت عشق و محبت ازتون دارن، باید درخت عشقتون رو بزرگ کنین تا از سایه اون به دیگران ببخشین. هرچی شما عشق و محبت بیشتری در وجودتون داشته باشین، بیشتر میتونین این عشق و محبت رو به دیگران ببخشین. ولی اگه خودتون رو دوست نداشته باشین و لحظه‌ای برای نفس کشیدن و ملاقات با خودتون نداشته باشین، چیزی برای بخشیدن به دیگران نخواهین داشت.

یه نکته خیلی مهمی که وجود داره اینه که نباید از دیگران توقع داشته‌ باشین که زمانی که شاخ و برگ درخت‌ عشق شما داره خشک میشه رو تشخیص بدن. این فقط خود شمایین که میتونین تشخیص بدین درخت عشقتون در خطره. همچنین حواستون باشه وقتی که درخت عشقتون در حال خشک شدنه به بخشیدن عشق و محبتتون به دیگران اصرار نکنین.

چون باعث میشه دیگه نتونین خودتون رو دوست داشته باشین و از خودتون غافل میشین.

چگونه لحظه‌ای برای نفس کشیدن برای خود اختصاص دهیم؟

  • با خرید کردن و هدیه دادن به خودتون، به خودتون پاداش بدین.
  • چندوقت یه‌بار از کسی برای همکاری در کارهای خونه، کمک بگیرین.
  • زمان‌هایی رو برای وقت گذروندن با دوستاتون صرف کنین.
  • به آرایشگاه برین و کارهایی که حالتون رو بهتر میکنه انجام بدین.
  • اگر علاقه‌مند به یادگیری مهارت، هنر یا هر چیز دیگری هستید، حتما در کلاس‌های مرتبط با موضوع مورد علاقتون شرکت کنین.
  • کتاب‌های که دوست دارین مطالعه کنین.
  • حتما به‌طور منظم ورزش کنین و سعی کنین تغذیه سالم داشته باشین.
  • به درخواست‌هایی که خارج از حد توانتونه «نه» بگین.
  • در صورت نیاز به مشاور مراجعه کنین.

با انجام این کارها و قرار دادن وقت مخصوصی برای خودتون در برنامه روزانه‌تون، میتونین انرژی و شادی خودتون رو حفظ کنین و بهتر از عهده مسئولیت‌های زندگی بربیاین.

مطمئن باشین همین لحظه‌ای برای نفس کشیدن نه تنها از عشق و محبت شما به دیگران کم نمیکنه بلکه باعث میشه شما با حال بهتری بتونین عشق و محبتتون رو به اطرافیانتون، مخصوصا همسرتون ببخشین و از بودن کنار اون‌ها لذت ببرین.